اکثر داوطلبان کنکور طی سال منتهی به آزمون سراسری به دلیل هیجانات و وسواس هایی که دارند، سوالات متعددی در زمینه های مرتبط با کنکور می پرسند. با ما همراه باشید تا پاسخ برخی از آنها را با هم ببینیم.
برخی از سوالات شما
مشاور تحصیلی به جهت نقش مهمی که در موفقیت یا شکست دانش آموز در مسیر تحصیلی و شغلی خود ایفا می کند از اهمیت بسیار بالایی در نزد والدین و فرزندانشان برخوردار است؛ و داشتن یک مشاور خوب می تواند زندگی و آینده دانس آموز را دگرگون کند.
داشتن مشاور و یا نداشتن آن، اینکه چه مشاوری بهتر است؟
از سوالات بیشتر دانش آموزان در دوران کنکور می باشد. داشتن مشاور به عنوان فردی که شما را در دوران کنکور همراهی و راهنمایی می کند و به شما راهکارهای متعددی پیشنهاد می دهد و در طول مسیر کنار شما باشد، می تواند خوب باشد و شاید سوال شما این باشد که چه مشاوری بهتر است؟ که باید بگوییم مشاوری بهتر است که با آن احساس راحتی داشته باشید.
شرکت در آزمون ها باعث می شود تا فرد در شرایطی شبیه به کنکور قرار گیرد و خودش رو بسنجد. دادن آزمون در سال کنکور از جهاتی برای دانش آموزان بسیار مهم و یا بهتر است بگوییم واجب است: 1. اول از همه باعث تحلیل علمی شده و متوجه می شوید که آیا روش درس خواندن شما خوب است یا خیر و برای مشکلات راه حل پیدا کنید. 2. رقابت؛ این امکان را دارد که خود را با افراد دیگر مقایسه می کنید و سعی دارید سطح خود را بالاتر ببرید. ولی این موضوع نباید باعث تضعیف روحیه شما شود که اگه پایین تر از بقیه باشید دیگر نمی توانید، بلکه باید سعی خود را بیشتر کنید تا از بقیه پیشی بگیرید. 3. به دست آوردن تجربه: شاید سطح علمی خیلی بالایی داشته باشید اما نتوانید آزمون را مدیریت کنید و یا استرس باعث مشکلات برای خودش باشد. 4. مهارت پاسخگویی: باعث می شود تا تکنیک هایی را یاد بگیرید که برای پاسخ دادن هر چه راحتتر به سوالات دیگر هم نیازتان شود.
هر دو دارای اهمیت بالایی هستند و قابل مقایسه با یکدیگر نیستند. می توانید دروس مدرسه را که مطالعه می کنید به صورت تستی و کنکوری پیش ببرید و نیمه دیگر روز را به دروس آزمون پیش رو اختصاص دهید.

هدف شما از خواندن درس یادگیری است.

پس این مهم نیست که چند ساعت از شبانه روز را به خواندن درس اختصاص دهید، مهم این است که درس را با کیفیت بخوانید و مطالب را به خوبی یاد بگیرید.

دو نمونه تست باید روزانه انجام شود:

  • اول تست آموزشی که بلافاصه پس از خواندن درس صورت می گیرد و نباید درصد گرفته شود.
  • دوم تست سنجشی که باید با درصد باشد.

نباید به سراغ مطالبی بروید که خیلی سنگین هستند و نیاز است از پایه خوانده شوند، اما یک سری کتاب و دروس هستند که خواندنشان مشکلی ندارد.

مروری مفید و کارآمد است که طی بازه های زمانی مختلف انجام شود و هر بار ما به آن مطالب مسلط تر باشیم.