زندگینامه من

سلام دوستان و همراهان، امیدوارم خوب باشید. به سایت آموزشی و مشاوره آنلاین انتخابینو خوش آمدید. از همه شما ممنونم که وقت با ارزش خود را صرف مطالعه و بازدید سایت انتخابینو می کنید.
علی مرحمتی هستم متولد سال 1378 و ساکن استان آذربایجان غربی شهرستان سلماس، در یک خانواده مذهبی به دنیا آمدم.

دوران دبستانم را مثل خیلی از بچه ها و دانش آموزان دیگر در یک مدرسه خیلی معمولی با معدل معمولی گذراندم، رفت و رفت تا رسید به کلاس پنجم و با معدل 18/42 دوره ابتدایی را به پایان رساندم، کلی ناراحتی و گریه، به همراه ناامیدی فراوان از معدلی که بدست آورده بودم، با خودم فکر کردم که چرا این چنین شده بود! تا وقتی که علتش را فهمیدم، علتش این بود که در آن دوران دوستی داشتم که هر روزه مرا به بازی دعوت می کرد و به دنبال سرگرمی های بچگانه خود بود و اصلا به درس خواندن علاقه ای نداشت، بنابراین به کلّی ارتباطم را با او قطع کردم و در آن سال در آزمون نمونه دولتی شرکت کرده بودم ولی متاسفانه قبول نشدم. مجبور بودم به یک مدرسه معمولی بروم (مدرسه ای که از لحاظ علمی و فرهنگی به شدت سطح پایینی داشت) فرم ها و مدارک مورد نیاز را در اختیار مسئولین مدرسه قرار دادیم تا کارهای ثبت نام را انجام بدهند. با ناراحتی زیاد به سمت منزل برمیگشتیم که از مدرسه نمونه دولتی تماس گرفتند و گفتند که دانش آموز علی مرحمتی در مدرسه نمونه دولتی قبول شده و می توانید برای ثبت نام به اینجا مراجعه کنید. این اتفاق و تماس باعث شد تا جرقه ای در ذهن من رخ دهد و به خودم قول بدهم که بهترین باشم.

بالاخره به خواسته ام رسیدم و والدینم مرا در مدرسه نمونه دولتی الغدیر (واقع در شهرستان سلماس) ثبت نام کردند. سال اول راهنمایی را با معدل 19/70 گذراندم، سال دوم راهنمایی را با معدل 19/90 و در سال سوم راهنمایی به معدل 20 رسیدم. مجدداً آزمون نمونه دولتی شرکت کردم و دوباره قبول شدم و در کل 7 سال آخر تحصیلم را در مدرسه نمونه دولتی گذراندم و همیشه جزء سه الی چهار نفر برتر مدرسه بودم.

دبیرستان

ولی در این میان از بدو تولد تا به الآن همیشه مشکلات خانوادگی وجود داشت که اجازه نمی داد آن طوری که باید  باشم و عمل کنم. سال اولی که کنکور داشتم اصلا تمرکزی روی دروس نداشتم و برایم اهمیتی نداشت و دائما توی ذهنم میگفتم «اشکالی نداره، سال بعدی هم هست میتونم کنکور بدم»  ولی همچنان سال دوم هم یکسری مشکلات به وجود آمد که باز هم نتوانستم آن طور که باید  برای کنکور وقت بگذارم و می توانم بگویم در کل 3 ماه توانستم برای آزمون کنکور مطالعه و تلاش کنم، که در نهایت رتبه قبولی در دانشگاه فرهنگیان را بدست آوردم.

دانشگاه فرهنگیان

مهرماه 1398 وارد دانشگاه فرهنگیان شدم و تا الان (بهمن ماه 1400) که ترم 5 هستم معدل کل من 19/01 است و جزء دانشجویان برتر هستم و از نظر عملی همیشه بهترین بودم.

مشاوره را از همان سال (سال 1398) پس از قبولی در دانشگاه شروع کردم و نزدیک 30 مدل روش مشاوره ای خود را عوض کردم تا توانستم به روشی که تقریباً دلخواهم هست برسم و این روش هم تغییر خواهد کرد زیرا همیشه به این فکر می کنم که خودم را ارتقاء بدهم و در حوزه کاری و فعالیت خود بهترین باشم.

عادت بدی که از اول داشتم این بود که هر کاری را که شروع می کردم تا حدی آن را پیش برده و بعد از مدتی رهایش می کردم. یعنی می توانم بگویم مشاوره درسی که از سال 1398 شروع کرده بودم را زیاد جدی نگرفته بودم تا بالاخره در اواسط سال 1400 سعی کردم فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کنم و به صورت حرفه ای در این زمینه عمل کنم. در این حین سعی بر آپدیت کردن خودم داشتم و در دوره های تربیت مشاور – مؤسسه برگ سبز واقع در اصفهان – به صورت غیرحضوری شرکت کردم و مدرک معتبری دریافت کردم. همچنین از طریق سایت های مختلف مثل یوتیوب یا سرچ کردن مطالب گوناگون در گوگل و خواندن کتاب های زیاد سعی داشتم به یادگیری بپردازم.

نوع برنامه ریزی که در حال حاضر در دوره های مشاوره ای پیش میبرم به صورت روزانه است و هر روز با شاگردان خود در ارتباط هستم و در کنارشان و پا به پایشان هستم تا احساس بهتر و انگیزه بیشتری برای مطالعه و روزمرگی داشته باشند. در حال حاضر به بیش از 10 شاگرد خوب و عالی مشاوره میدهم.

اهداف من از راه اندازی این وبسایت:
  • انجام خدمات مشاوره به صورت آنلاین
  • برگزاری دوره ها و کلاس های مشاوره به صورت آنلاین
  • فروش دوره های درسی مورد نیاز کودکان و نوجوانان
  • کتاب های صوتی
  • بارگذاری ماهانه مقاله های مربوط به تدریس و مشاوره
قصد دارم در آینده ای نزدیک به عنوان یکی از مشاورین عالی و برتر در ایران و جهان شناخته شوم.